+90 552 883 57 74
Steroid Profilleri

Steroid Profilleri

BOLDENON

Boldenon undecylenate, Boldenon, Boldever, Boldebolin, Boldebal, Boldoject, Veboldex, Equipoise, Ganabol,Ultragain gibi piyasada farklı isimlerle bulunabilir.
Boldenon’a kimyasal bileşim olarak kağıt üzerinde baktığınızda temel olarak danabol’ün enjeksiyon hali gibidir, Ancak tek büyük bir fark vardır. Danabol 17aa oral steroidtir ve sadece 8 saat yarılanma süresi vardır. Boldenon 17aa’dan yoksun ama çok uzun ester zinciri olan Undecylenate ile bağlıdır. Boldenon’un yarılanma süresi 14 gündür.
Boldenon devasa kas kütlesi kazandıran ve iştah açan bir ilaçtır. Hem bulk hemde diyet dönemlerinde kullanılabilir fakat boldenonun kullanım süresi çok önemlidir. 4. haftadan itibaren etkiler görülmeye başlanır, somut bir sonuç alabilmek için en az 6 hafta kullanmak gerekir. 12 haftadan sonraki kulla nımlarda boldenon ile devasa kaslara sahip olabilirsiniz.
Boldenon Kullanımı ve Dozaj;

Boldenon diğer adıyla equipoise vücut geliştirmeciler ve atlet’ler tarafından dayanıklılığı artırmak, kas kütlesini artırmak ve kırmızı kan hücrelerini artırmak için kullanılır. Boldenon ile ilgili bilmeniz gereken tek şey yavaş ama kaliteli kas kütlesi kazandırmasıdır.
Son yıllarda powerlifter’lar ve vücut geliştirmeciler deca durabolin yerine en ideal steroid olarak boldenonu tercih etmeye başlamışlardır. Bunun nedeni boldenon ile çok daha az yan etki ile çok daha kaliteli kas ve güç kazanımıdır. Ayrıca boldenon vücutda kan akışını kolaylaştırıp kaslara daha fazla kan gitmesini sağlar.
Erkekler için; Haftalık 400-600mg ideal kullanım miktarıdır ancak karaciğer koruyucu ürünleriniz tam olduğu sürece 1000mg’a kadar çıkılabilir.
Bayanlar için; haftalık 50-100mg yeterlidir.
Boldenon Yan Etkileri;

Yan etki bakımından en zararsız ve en etkili ilaçtır, ancak her steroidde olduğu gibi sivilce, ses kalınlaşması, yağlı cilt gibi etkiler görülebilir.

İştah açma özelliğide yan etki olarak kabul edilebilir ama herkesde görülmeyebilir bu etki.

Steroid sektöründe oldukca önemli bir yere haiz olan Masteron isminde ürün anabolik steroidler sınıfında yer verilmiştir. Birçok kişi Masteron nedir ne işe yarar sorusu ile araştırmalarını yaparken görkemli etkilerini ve mevcut yapısını gördükten sonrasında ürünü kullanmaya karar vermektedir. Ürünün anabolik derecesi 62-130 içinde olurken androjenik derecesi 25 ile 40 arasındadır. Düzgüsel şartlarda Masteron bayanlarda meme kanseri tedavisinde kullanılmaktadır. Masteron kullanımı ile birlikte bayanlarda tümörlerin küçülmesi ve sonrasında yenilerinin oluşumun engellenmesi için bu ilaç kullanılmaktadır. Genel tesirleri içinde vücut içindeki östrojen miktarını düşürmesi de olduğundan bu etkinin tam tersi etki gösteren steroidler ile birlikte oldukca uyumlu bir halde çalışabilmektedir.

MASTERON

Ürünü satın almayı düşünen kişiler kullanımının zorluğunu da göz önünde bulundurarak kararlarını vermektedir. Bu aşamada Masteron kullanımı esnasında bilinmesi gereksinim duyulan ilk etmen ürünün uzun esterli steroidler sınıfına girdiğidir. Bu da ürünün uzun bir süre zarfında kullanılması durumunda pozitif tesirinde bırakır göstereceği anlamına gelmektedir. Bu sebeple de kullanmaya süregelen kişilerin 10 ile 12 hafta süresince ürünü kullanımı gerekir. Genel olarak kür şeklinde kullanılan bu ürün yağlarını yakmak için uygun steroidleri gören kişiler tarafınca kür elde etmek için kullanılmaktadır. Buna ek olarak rekabetçi yarışlarda rekabet öncesinde de kullanılabilecek en önemli kürlerden birisidir. Bu ürünü kullanarak kas miktarını arttırmak ya da güç seviyesini yükseltmek isteyen kişiler bunda başarıya ulaşmış olamazlar. Bu ürünün tek başına bu tesirleri vermesi mümkün olmayacaktır.

Masteron Ne İşe Yarar?

Masteron kullanıcıları genel olarak bu ürünü tek başına kullanmamaktadır. Bilinmiş olduğu benzer şekilde anabolik steroidler sınıfında yer edinen ürünlerin büyük bir kısmı vücut içinde östrojen hormonunu arttırmaktadır. Bu da erkeklerde cinsel bozukluklara ya da göğüslerde büyümelere yol açabilir. Bu durumlar ile karşılaşmamak için de sporcuların diğeri steroidleri bu ürün ile birlikte kür yapması gerekmektedir. Son aşama popüler olan bu ürün genel olarak bu şekilde kullanılmaktadır. Sporcular tarafınca kullanılan yağ yakıcı steroidler ve testosteron desteği elde eden steroidler ile birlikte rahatça kullanılabilmektedir. Diğeri steroidlerin yan etkilerini kesmesi ilacın en büyük faydası olarak gösterilebilmektedir.

Masteron Yan Tesirleri Nedir?

Genel olarak bu ürün diğeri steroidlerin yan etkilerini ortadan kaldırmak için kullanıldığından kendi yan tesirleri devasa yükseklikte olmayan bir ürün olarak gösterilebilir. Diğeri ürünlerin östrojen hormonu miktarını arttırması su tutma, göğüslerde gelişme ve cinsel bozukluklar bu ürün ile birlikte ortadan kalkmaktadır. Erkeklerde kullanım durumunda eğer genetik yatkınlık da var ise saç dökülmeleri en oldukca görülen yan etkilerden birisidir. Buna ek olarak Masteron yan tesirleri içinde saldırganlık da bulunmaktadır. Oldukça büyük seviyelerde bu saldırganlık oluşmasa da belirli bir düzeyde sporcuları zorlayabilmektedir. Bu sebeple de sporcuların kendilerini ruhsal açıdan daha sağlam tutması gerekebilir.

Masteron Fiyatı Ne Kadar?

Ürün günümüzde son aşama nadir bulunabilen bir ürün olarak gösterilmektedir. Masteron fiyatı da bu sebeple birazcık daha yüksek seviyelerde olmaktadır. Üretiminin belirli dönemlerde durmuş olması ve tedarikçi sayısının da azca oluşu ürünün tutarının yükselmesine sebep olurken 100 mg. miktarında 10 ampüllük paketler piyasada 170 TL ile 200 TL içinde değişen fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ürünü piyasadaki miktarı sürekli olarak azalma gösterdiğinden fiyatlar her geçen gün yükselebiliyor. Bu aşamada kişilerin doğru bir karar vermesi ve satın alırken oluşturacakları kürlere dikkat etmesi gerekiyor. Aksi halde diğeri ürünler ile birlikte ödenmesi gereksinim duyulan karşılık devasa yükseklikte düzeylere de çıkabiliyor.
DECA
Nandrolone decanoate etken maddeli kısaca ülkemizde bilinen adıyla “deca” isimli
ilaç
bu sporu yapan ve doping kullanan hemen hemen herkesin kullanmış
olduğunu tahmin ettiğim
veya bir şekilde duyup bilgi edindiği bir
ilaçtır..Deca durabolin ilk olarak 1960 lı yıllarda
“organon” isimli ilaç
firmasının 50 ve 100 mg ampul şeklinde piyasaya sürmesiyle tıp alanında
kemik
gelişim rahatsızlığı olan kişilerde(deca nın kalsiyum tutumu sağlayarak kemik
gücü ve kitlesini
artırma etkisi)ve ağır zafiyet hastalığı geçiren kişilerde
daha çabuk toparlanma ve kilo alımı için
kullanılmaya başlanmıştır..Deca
testosteron’dan sentezlenerek türetilmiş bir maddedir..Böylece testosteron’un
androjenik etkileri düşürülmüş ve %250 oranında anabolic etkisi
artırılmıştır..Vücutta androjenik etki demek…cinsel farklılığa göre vücudu
şekillendiren etki demektir(erkeklerde kas gelişimi,kıllanma,ses kalınlaşması
vs.) anabolic etki ise protein sentezinin artıp kas gelişiminin ve kütlenin
artması anlamına gelir..O yüzden yapılan kürlerde
anabolizanlar(deca,winstrol,boldenon,trenbolon,primobolan)
kas kütlesini
artırmak için androjenik etkili olan testosteronlar ise(testosteron
propionate,testosterone enanthate,testosterone cypionate,testosterone
suspension)
vücuda anabolizan alırken cinsel dengeyi korumak, güç artışı
sağlamak ve kısırlık riskini önlemek için kullanılır..Yani kısaca testosteronsuz
anabolizan kürü olmaz
Deca hacim kürlerinde kütle almak için vazgeçilmez bir
ilaçtır..İkinci haftadan itibaren vücutta genel olarak protein sentezini
artırır..Gözle görülür etkileri ise
5-6. haftalarda başlar..Bu yüzden deca
kürleri minimum 8-10 hafta arasında olmalıdır..Uzun esterli bir steroid olduğu
için en güzel ve en verimli kombinasyonu
yine uzun esterli olan testosteron
türevlerini kullanarak(testosteron enanthate ve cypionat gibi) eLde
edilir..Yanında ise decaya yardımcı olan bir anabolizan
tablet olan dianabol
ile desteklenirse sonuçları mükemmel olacaktır..Deca ile
primobolan,trenbolone,boldenon ve benzeri ilaçlar kombine edilemez..Çünkü
kimyasal yapıları
ve çalışma şekilleri farklıdır..Eğer kombine edilirlerse
yan etkiler artacaktır(tansiyon,kalp çarpıntısı protein sentezinde azalma
,halsizlik v.b.)..
Deca az da olsa vücutta bir su tutumu meydana getirir
eklemleri ve tendonları güçlendirerek özellikle güç sporuyla uğraşan(güreş,bilek
güreşi,powerlifting)
sporcularda bir avantaj yaratır,çalışan ve ağır girilen
kilolarda eklem ağrılarını azaltarak daha iyi idmanlar çıkarmayı sağlar..Tek
dezavantajı ise teste
girecek olan sporcularda 12 ay gibi bir süreye kadar
bulgu verdiği için yaratmış olduğu problemdir..Haftada 600 mg dan fazla alınması
etki yerine yanetkiye
sebep olur..600 mg ı geçen deca maddesinin üstünde
alınan dozaj progesterone ve öströjene dönüşür buda jinekomasti riskini ortaya
atar deca için ideal olan dozaj
haftalık 400 mg dır..

PARABOLAN
parabolan trenbolone enanthate dan daha kısa yarı ömürlü tren acetate dan biraz uzun ömürlüdür.
aralarındaki fark:
tren a yarılama ömrü ortalama 2 gün
tren enanthate yarılama ömrü ortalama 14-16
parabolan ortalama yarılama ömrü 4-6 gündür..

aralarındaki fark ester farkıdır. acetatedan geç , enanthate dan kısa çalışır.

tren enanthate ile birlikte de kullanabilirsin. piyasada tri-tren olarak bilinen 3 trenbolone karışımı ürünlerde mevcuttur ve oranları genelde şu şekilde olur:
Trenbolone Enanthate 50mg/ml
Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate 50mg/ml (parabolan)
Trenbolone Acetate 50mg/ml

trenbolone enanthate depot dur ve bulk kürlerinde kullanılır genelde. parabolanı hem bulk ta hem cutting de kullanabilirsin.

Testosteron Enanthate

Testosteron Enanthate, Piyasada Testosteron depot, andro,omnadren,testoviron gibi farklı isimlerde farklı firmalar tarfından üretiliyor hepsinin içeriği testosteron enanthate’dır.

Testosteron enanthate vücuda yavaş yavaş salınır, ilk enjeksiyonda 24-48 saat boyunca testosteron seviyesi en yüksek seviyeye ulaşır ve 8 gün vücutda kalır uzun esterlidir. Tedavi amaçli olarak, düşük testosteron tedavisinde, kadin ve çocuklarda güçlenmek için ve kansizliga karşi kullanilmaktadir. Kadinlarda menapoz döneminde de kullanilir. Sporcularda ise kuvvet ve kas gelişimi yapar, çok çabuk etki gösterir. Diğer steroidler ile iyi kombine olur.

Erkeklerde çocuk yapma kabiliyetini artırır, şimdiye kadar kullanılan en popüler testosteron türü olmuştur. Uzun süreli anabolik, androjenik etkilidir.Testosteron Enantat bir başka önemli özelliği de fiyatı oldukça düşüktür.
Testosteron Enanthate düzeyleri arttığı zaman vücuttaki hızlı toparlamayı ve gücü görebilmek mümkündür.

Kullanımı: Haftalık 250-1000mg arası sporcunun kilosuna tecrübesine göre dozaj ayarlanır. Başlangıç için 250-500mg yeterlidir. Enjeksiyonlar haftada 2 kez olabilir. Testosteron enanthate doğrudan kas içine enjekte edilmelidir.

Testosteron Enanthate Faydaları;

Protein Sentezinde artış
Nitrogen Tutumunda artış
Kırmızı kan hücrelerinde artış
Igf1 hormnonunda artış

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *